Rekordy a kuriozity

Večerníček v muzeu

Večerníček slavil padesátiny v muzeu

Po obou expozicích Muzea rekordů a kuriozit se nám proběhl Večerníček. Je mu sice letos už 50 let, ale pořád je to čipera. Zahrál si na kytaru ze sirek, okukoval Pražský hrad ze špejlí i zámek z čokolády a vyšívanou mapu Evropy, maloval dvoumetrovou tužkou a schovával se za obřím hrncem. Na jubilejním 25. ročníku festivalu Pelhřimov – město rekordů tenhle kluk zvítězil v kategorii Světové unikáty z České knihy rekordů neboť je nejdéle vysílaným televizním pořadem pro děti. Děkujeme za něj České televizi ! Několik nejznámějších večerníčkovských postaviček se  v pelhřimovském Muzeu rekordů a kuriozit zabydlí natrvalo. Háčkované hrdiny inspirované večerníčky vytvořila šikovná maminka Lenka Bednářová. Přijďte se na ně (a stovky dalších exponátů) mrknout  – otevřeno je každý den od 9 do 17 hodin. Bližší informace poskytne zájemcům paní Radka Kotková (tel. 775966303). Po návštěvě expozice si s dětmi můžete odpočinout na naší volně přístupné zahradě, na kterou navazuje dětské hřiště.