Rekordy a kuriozityForeign info

Pod jednotlivými odkazy v roletě Foreign info najdete v různých jazykových mutacích informace o práci Agentury Dobrý den…

Cizincům mířícím na návštěvu do Pelhřimova – města rekordů říkáme asi toto :

Agentura Dobrý den

Pelhřimovská Agentura Dobrý den zastřešuje v České republice celou oblast rekordů a kuriozit. Agentura Dobrý den, to je spousta originálních nápadů, ale i Česká kniha rekordů, správa České databanky rekordů, každoročně o druhém červnovém víkendu mezinárodní festival Pelhřimov – město rekordů a desítky dalších akcí po celé České republice, obě muzea, kde se právě nacházíte, a především stovky oficiálně evidovaných rekordů ročně probíhajících pod bedlivým dohledem komisařů Agentury Dobrý den. Oblast rekordů a kuriozit se bezprostředně dotýká mnoha oblastí lidské činnosti a možná, že i Vás. Buďte nej… a dejte nám o tom vědět.

Expozice Zlaté české ručičky Muzea rekordů a kuriozit

Jste v expozici, která vznikla díky obdivuhodnému umu, úsilí, zanícenosti, ale i zarputilosti českých lidí. K tomu, aby byly tyto věci zapsány do České knihy rekordů nestačilo mít nápad a několik minut, hodin či pár dnů času. Mnohdy to trvalo i roky. Kromě světově unikátní kolekce výrobků ze zápalek zde uvidíte např. řetízky vyřezané  ze špejlí, funkční parní lokomotivu ze skla, obří krasohled, dvoumetrový kalendář, vyšívanou mapu Evropy, funkční mikrofon a reproduktor vyrobené z kamene, nebo nejmenší zlatou klec. Věnujte, prosím, Zlatým českým ručičkám svou pozornost. Hledejte kouzlo. V dnešní uspěchané době Vám nabízíme možnost najít  klid nastolený neutuchající trpělivostí autorů vystavených prací. Naše expozice je otevřená všem lidem. Víte-li o někom, kdo má zlaté ručičky – dejte nám o něm vědět.

Světové unikáty ze sirek

Světový unikát – desítky a desítky staveb slepených ze sirek! 40 let unikátní práce jediného autora – pana Tomáše Kordy z Vrchlabí ukončila až zákeřná choroba 8. října 2003. Záliba, která přerostla ve světový rekord, představuje 63.310 hodin čistého času! 7 let, 2 měsíce a 22 dnů! Při prohlížení jednotlivých výrobků si představte ve svých prstech onu první sirku a zkuste začít … ! Vnímejte nepředstavitelnou píli, dovednost a trpělivost jednoho člověka. Korintská váza: sedm a půl tisíce hodin čistého času práce! Zlatá laň: loď, která se v roce 1974 stala vítězkou celosvětové soutěže modelářů v Moskvě. Kovboj: největší obraz ze sirek na světě. 6 654 hodin čistého času práce.  Pokud budete pozorní, můžete v expozici spatřit Ježíše Krista. Mezi výrobky se prochází duch Tomáše Kordy. Pokud se Vám jej podaří v expozici potkat, zastavili jste čas. Děkujeme za návštěvu a přejeme Dobrý den.

Procházka Českou knihou rekordů

Až se za vámi zavřou dveře této expozice a dáte-li se doprava podél říčky Bělé po Nábřeží rekordů a kuriozit, čeká Vás kilometrová Procházka Českou knihou rekordů. Stezka spojující Muzeum rekordů a kuriozit s expozicí Zlaté české ručičky – to jsou desítky rekordů na info-tabulích, obří poštovní schránka, největší spínací špendlík a další obří exponáty i mluvící Česká kniha rekordů v trojím provedení. Stezka Vás dovede zpět do historického centra města rekordů.

Dárky z Pelhřimova – města rekordů

Když už člověk někam jede, měl by si odtud přivézt něco na památku. To aby mu po pár měsících doma lépe naskakovaly vzpomínky. Třeba na pelhřimovský svět rekordů a kuriozit. … a pokud se Vám v Pelhřimově líbilo, můžete sobě či svým blízkým koupit jako dárek např. Českou knihu rekordů, film z festivalu Pelhřimov–město rekordů na DVD, tančící láhev, originální krasohled, nebo třeba jen drobnost v podobě pohlednice, placky (odznaku), samolepky, skládačky nebo sirek, na jejichž etiketě je některý ze zápalkových  unikátů. 28 fotografií rekordů Vám nabídne i PEXESO, které je navíc i hrou pro děti i dospělé. Koupí kteréhokoliv z nabízených předmětů podpoříte činnost Muzea rekordů a kuriozit. Děkujeme a přejeme dobrý den.

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Ojedinělé muzeum mapující dění na poli českých rekordů a kuriozit bylo otevřeno 30. června 1994 v 10 hodin dopoledne. Všechny jeho obří exponáty, miniatury, recesní předměty i mistrovská díla jsou důkazem toho, že rekordy jsou oblastí aktivní zábavy, která umí pobavit nejen aktéry vlastních pokusů, ale i jejich pozorovatele. Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší … to vše jsou přívlastky, s nimiž se v Dolní bráně pelhřimovského náměstí setkáte na každém kroku.

Exponáty Muzea rekordů a kuriozit

V Muzeu rekordů a kuriozit najdete exponáty, které nejsou k vidění nikde jinde na světě – funkční jízdní kolo celé ze dřeva – oblek z knoflíků nebo i spínacích špendlíků – třímetrový kartáček na zuby – nejmenší motorka ve střední Evropě – pyžamo, do něhož se vešlo 98 lidí – obří štětec – rekordně veliká zimní bunda, část 158 kilometrů dlouhé šály – sošky vyřezané ze špejlí, malby na semínkách, nejmenší kniha, nejmenší plyšový medvídek, džbánek s objemem jedna třetina kapky a desítky dalších.

Mezinárodní festival PELHŘIMOV – MĚSTO REKORDŮ

Festival PELHŘIMOV – MĚSTO REKORDŮ – desítky a desítky rekordních pokusů v rychlém sledu – absolutní špičky ve svých oborech – siláci-jedlíci-mistři bojových umění-kutilové-recesisti-sportovci a další rekordmané + unikátní přehlídka kuriozit – tisíce diváků. Největší akci svého druhu v Evropě pořádá Agentura Dobrý den vždy 2. víkend v červnu – každoročně už od r. 1991 – Buďte nej… a dejte nám o tom vědět.

Česká kniha rekordů

Kupte si Českou knihu rekordů a načerpejte inspiraci! Nemusíte skákat z výšky 58 metrů, jezdit po předním kole na motorce rychlostí 234 km/hod, plést 158 kilometrů dlouhou šálu, stavět devítimetrového sněhuláka, nebo upéct dvoutunový dort. Stačí, když nebudete sedět doma a koukat na televizi. Téměř vše, co přinášejí stránky České knihy rekordů, je totiž výsledkem píle, dřiny, vytrvalosti, neutuchající snahy, talentu, umění, nápaditosti, trpělivosti, ctižádosti, zručnosti, poctivé přípravy, schopnosti dotáhnout věc až do konce, ale určitě i smyslu pro humor. I Vy buďte nej… a dejte nám o tom vědět.

Buďte NEJ… a dejte nám o tom vědět

Vážení návštěvníci a budoucí rekordmané! Vítejte v barevném světě kuriozit, rekordů a nevídaných situací. Je pravda, že ne každý se může stát prvním mužem ve státě, olympijským vítězem, držitelem Nobelovy ceny, nebo filmového Oscara, ale Česká databanka rekordů Agentury Dobrý den eviduje údaje pocházející snad ze všech oblastí lidského konání – i z té Vaší. A protože každý z nás má touhu vyniknout a ukázat, že něco UMÍM NEJLÉPE, dokážu BÝT V NĚČEM PRVNÍ, budeme čekat i na Váš telefonát, zprávu či námět. Stránky České knihy rekordů jsou otevřeny pro každého…

Pelhřimov – město rekordů

Královské město Pelhřimov má nádhernou historickou tvář. Je zde jedno z nejkrásnějších náměstí v Čechách, na kterém jsou zastoupeny téměř všechny stavební slohy. Nenechte si ujít návštěvu Muzea strašidel, bohatou expozici Muzea Vysočiny s městskou šatlavou, Síň bratří Lipských  a pokud zdoláte 143 schodů věže kostela sv. Bartoloměje, uvidíte všechnu tu krásu pěkně shora. A nezapomeňte : vrch Křemešník s rozhlednou, kostelem, kouzelnou studánkou, křížovou cestou, božím hrobem, spoustou turistických tras i hotelem – je vzdálen pouhých 10 km.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress