Rekordy a kuriozityVyberte si prohlídku

V rámci školního či rodinného výletu,  seniorského zájezdu či cyklistické výpravy navštivte Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov – jediné svého druhu ve střední Evropě. Ukázku exponátů z Muzea rekordů najdete zde, náhled do expozice Zlaté české ručičky tady, přehled otevírací doby a ceník vstupného naleznete zde.

Ke každému hromadnému vstupnému dostanete zdarma 1 DVD s videosestřihem, na kterém uvidíte výběr exponátů z obou našich expozic. Dozvíte se, jak některé z nich vznikaly – víte, jak vyrobit skleněnou spirálu a proč máme vystavené i špalky dřeva a ostnatý drát ? Jak přepravit čtyřmetrového medvěda nebo 164 kilogramovou kostku ? Co se děje na festivalu Pelhřimov – město rekordů ? A jak Spejbl s Hurvínkem pokřtili Czech Book of Records ? Cestou domů už se nemusíte v autobuse nudit – stačí zasunout “placku” do přehrávače a zmáčknout Play ! A ve sborovně či klubovně se pak můžete přímo videopochlubit, co všechno jste shlédli …

Odpočinek při výletu

Součástí expozice je zdarma přístupná zahrada, na níž se bezpečně proběhnou vaše děti, cyklisté si zaparkují kola a odpočinou si vaši pejsci.

Kromě obřího kuchyňského nádobí a soch vyřezávaných motorovou pilou na ní najdete i živý exponát – strom, na který Ján a Jaroslav Malíkovi ze Slovenska naroubovali štěpy plodící pět druhů ovoce.

 

 

 

Výlet autem

Královské město Pelhřimov se nachází na okraji Českomoravské vrchoviny, přibližně 100 km od Prahy a Brna (exit 90 Humpolec), zhruba hodinu jízdy automobilem či autobusem po dálnici D1. Z jižního směru je asi 100 km vzdálen od Českých Budějovic – 1,5 hodiny po rychlostní silnici. Mapu najdete tady.

Výlet na Vysočinu

Svým okolím a nedotčenou přírodou (kraj Vysočina je má nejčistší životní prostředí v ČR) Pelhřimov přímo vybízí ke strávení rodinné dovolené, výletům s dětmi, pěší turistice či výletům na kole.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress