Rekordy a kuriozityHromadné výpravy

Uvidíte největší porcelánový šálek, nejmenší funkční pálenici, dort coby svatební šaty , Pražský hrad ze špejlí a stovky dalších (největších, nejmenších, nejdelších, nejtěžších) exponátů. Ukázku z Muzea rekordů najdete zde

Otevírací dobu a ceník naleznete zde

Máme dvě expozice ! Přejít z jedné do druhé vám zabere pouhých 5 minut.

V nové expozici Zlaté české ručičky naleznete největší zápalkový obraz na světě a ojedinělou kolekci 90 dalších unikátů ze sirek (včetně funkčních hudebních nástrojů), kostely z rýže, miniaturní Slovanskou epopej i další výrobky šikovných českých rukou. Nahlédněte do  Zlatých českých ručiček – tady 

 

Máme otevřeno každý den po celý rok. Návštěvu si můžete předem objednat na emailu: muzeumrekorduakuriozit@dobryden.cz

 Prohlídka s výkladem průvodce zabere v každé z našich dvou expozic přibližně hodinu.

Pro bližší informace volejte průvodce na telefonu 777601304 (v pracovní dny 9-17 hodin) nebo paní Radku Kotkovou (775966303).

 

Hromadným výpravám (nad 20 osob) pro zpříjemnění jejich návštěvy nabízíme :

1. Otevírací doba dle přání

Máme otevřeno každý den od 9.00 do 17.00 hodin. Pokud se k nám chystáte na zájezd a chcete stihnout více cílů, není problém se dopředu domluvit a otevřít expozici s předstihem nebo ji nechat přístupnou déle. 

2. Možnost krátkodobého parkování autobusu v blízkosti expozice

Váš autobus může zaparkovat cca 100 m od expozice muzea, návštěvníci vystoupí, autobus odjede a ve stanovený čas se pro účastníky zájezdu vrátí.  Po příjezdu do Pelhřimova může váš autobus zastavit na zastávce městské hromadné dopravy Karlovo náměstí, popřípadě Dolní brána, podle směru vašeho příjezdu. V klidu vystoupíte a nacházíte se přímo pod Muzeem rekordů. Mapka je zde.

3. Bezbariérový přístup do expozice Zlaté české ručičky Pelhřimov – vhodné pro návštěvníky s pohybovým handicapem

Je zajištěn prostorným výtahem, do kterého se bez problémů vejdou návštěvníci na vozíčku. Výtah je přístupný přímo z chodníku před expozicí.

4. Slevy a bonusy

1 vedoucí má vstup zdarma. Výprava dostává zdarma 1 Českou knihu rekordů (běžná cena 399,- Kč).  Získáváte samozřejmě slevu na hromadné vstupné. Ke hromadnému vstupnému dostanete zdarma 1 DVD s videosestřihem o vzniku nejzajímavějších exponátů. Cestou domů už se nemusíte v autobuse nudit – stačí zasunout “placku” do přehrávače a zmáčknout Play !

 

Odpočiňte si !

Při přechodu z jedné expozice do druhé můžete využít rozlehlou, volně přístupnou zahradu u expozice Zlaté české ručičky. Je oplocená, mimo dosah automobilů a vybavená stoly a lavicemi. Kromě obřího kuchyňského nádobí a soch vyřezávaných motorovou pilou na ní najdete i živý exponát – strom plodící pět druhů ovoce.

Rozchod !

Najdete nás v těsné blízkosti historického  centra Pelhřimova, kde si na Masarykově náměstí užijete i oblíbený rozchod. Celou návštěvu tak můžete strávit bez dalších autobusových přesunů.

 

 

 

Přesné adresy našich expozic :

Muzeum rekordů a kuriozit

 Palackého 47

393 01 Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304 

(informace o provozu muzea, objednávky návštěv)

muzeumrekorduakuriozit@dobryden.cz

 

Zlaté české ručičky 

 Nábřeží rekordů a kuriozit 811

393 01 Pelhřimov

O expozici se stará Radka Kotková, +420 775 966 303

+420 565 323 163 

 

 mapa centra Pelhřimova 

(kde se obě expozice Muzea rekordů nacházejí)

Další pelhřimovské cíle vašeho výletu najdete na www.pelhrimovsko.cz

K dlouhodobějšímu parkování autobusu jsou připravena 2 místa u kaple Panny Marie Sedmibolestné – na mapku se můžete podívat zde, nebo řidič může zaparkovat na rozlehlém parkovišti u obchodního domu Lidl. Mapa zde.

 

        

 

 Letáček ke stažení na nástěnku:

hromadné výpravy do Muzea rekordů

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress