Rekordy a kuriozityŠkolní výlety

Obří plyšák KukyUvidíte čtyřmetrového plyšového medvěda, ručně vyšívanou mapu Evropy, Eifelovu věž vyřezanou motorovou pilou, Pražský hrad ze špejlí a stovky dalších (největších, nejmenších, nejdelších, nejtěžších) exponátů. Ukázku z Muzea rekordů najdete zde

Otevírací dobu a ceník naleznete zde

 

Máme dvě expozice ! Přejít z jedné do druhé vám zabere pouhých 5 minut.

V  expozici Zlaté české ručičky naleznete největší zápalkový obraz na světě a ojedinělou kolekci 90 dalších unikátů ze sirek a sirkových hlaviček (včetně funkčních hudebních nástrojů), skleněnou parní lokomotivu, miniaturní jízdní kolo i další výrobky šikovných českých rukou. Nahlédněte do  Zlatých českých ručiček – tady 

Odpočiňte si !

Při přechodu z jedné expozice do druhé můžete využít rozlehlou, volně přístupnou zahradu u expozice Zlaté české ručičky. Je oplocená, mimo dosah automobilů a vybavená stoly a lavicemi. Kromě obřího kuchyňského nádobí na ní najdete i živý exponát – strom plodící pět druhů ovoce. Děti se v pohodě vydovádějí a spořádají svačinu, paní učitelky a páni učitelé si zatím chvilku v klidu vydechnou.

 

Obří péřová bunda je velikým lákadlem především pro fotografyUdělejte si společnou fotku se 164 kg kostkou na Člověče, nezlob se!, dvoumetrovou čajovou konvicí nebo třímetrovou bundou. Stane se nezapomenutelnou vzpomínkou na vašem školním webu !

 

Jsme jediní ve střední Evropě. Máme otevřeno každý den po celý rok.

Návštěvu si můžete předem objednat na emailu: muzeumrekorduakuriozit@dobryden.cz

 

Prohlídka s výkladem průvodce zabere v každé z našich dvou expozic přibližně 40 minut.

Pro bližší informace volejte průvodce na telefonu 777601304 (denně 9-17 hodin) nebo paní Radku Kotkovou (775966303).

Slevy a bonusy

Pedagogický doprovod má vstup zdarma. Školní výlet dostává zdarma 1 Českou knihu rekordů (běžná cena 399,- Kč). Při 20 a vyšším počtu školáků, získáváte samozřejmě slevu na hromadné vstupné. Ke každému hromadnému vstupnému dostanete zdarma 1 DVD s videosestřihem o vzniku nejzajímavějších exponátů. Cestou domů už se nemusíte v autobuse nudit – stačí zasunout “placku” do přehrávače a zmáčknout Play ! A ve sborovně se pak můžete přímo videopochlubit, co všechno jste shlédli …

Parkování autobusů

Po příjezdu do Pelhřimova může váš autobus zastavit na zastávce městské hromadné dopravy Karlovo náměstí, popřípadě Dolní brána, podle směru vašeho příjezdu. Vystoupíte a stojíte přímo u Muzea rekordů a kuriozit.  Mapka je zde.

K dlouhodobějšímu parkování autobusu jsou připravena 2 místa u kaple Panny Marie Sedmibolestné – na mapku se můžete podívat zde, nebo řidič může zaparkovat na rozlehlém parkovišti u obchodního domu Lidl. Mapa zde.

 Rozchod !

Najdete nás v těsné blízkosti historického  centra Pelhřimova, kde si na Masarykově náměstí děti užijí i oblíbený rozchod. Cellou návštěvu tak můžete strávit bez dalších autobusových přesunů.

 

 Přesné adresy našich expozic :

Muzeum rekordů a kuriozit

 Palackého 47

393 01 Pelhřimov

+420 565 321 327, +420 777 601 304 

(informace o provozu muzea, objednávky návštěv)

muzeumrekorduakuriozit@dobryden.cz

 

Zlaté české ručičky 

 Nábřeží rekordů a kuriozit 811

393 01 Pelhřimov

O expozici se stará Radka Kotková, +420 775 966 303

+420 565 323 163 

 

 mapa centra Pelhřimova 

(kde se obě expozice Muzea rekordů nacházejí)

 

 

A když už budete v Pelhřimově, můžete z něj si kousek odskočit za skřítkem Fábulou. Jeho pohádková říše se na vás také těší  – mrkněte na školní výlety. 

(FÁBULA_logo.pdf)

Další pelhřimovské cíle vašeho výletu najdete na www.pelhrimovsko.cz

 Foto s kostkou

Posezení u nerezové kuchyně

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress