Rekordy a kuriozityRodiny s dětmi

Ukázku exponátů z Muzea rekordů najdete zde , náhled do expozice Zlaté české ručičky tady, přehled otevírací doby a ceník vstupného pro rodinné výlety naleznete zde. Přechod z jedné expozice do druhé vám zabere přibližně 5 minut.

Volný čas ve Zlatých českých ručičkách

Součástí expozice Zlaté české ručičky je i obří plyšák Kuky. Rodiny mohou využít v rámci výletu s dětmi do Muzea rekordů a kuriozit při přechodu z jedné expozice do druhé rozlehlou zahradu u expozice Zlaté české ručičky. Je oplocená, mimo dosah automobilů a vybavená stoly a lavicemi. Vaše děti se v ní mohou do sytosti proběhnout, vydovádět a spořádat svačinu, v těsné blízkosti zahrady se též nachází dětské hřiště.

Výlet s kočárkem

Při výletu s kočárkem jej můžete zaparkovat v expozici Zlaté české ručičky, kam vjedete přímo z chodníku. Pak si v klidu prohlédnete obě naše muzea a následně kočárek vyzvednete.

Výlet se psem

Cestujete-li s pejskem, rádi mu na zahradě načepujeme vodu, aby si ve stínu mohl odpočinout. A do muzea může vstoupit bez obav. Podmínkou je, aby neudělal loužičku ve vnitřních prostorách.

Tip na výlet

Přibližně kilometr od našich expozic se nachází plavecký bazén, kam si po návštěvě Muzea rekordů a kuriozit můžete dojít odpočinout. Další možnosti kam na výlet najdete na www.pelhrimovsko.cz.

Parkování

Pokud přijedete automobilem, v okruhu přibližně 500 m od muzea naleznete více možností placeného i bezplatného parkování (nejbližší v ulici Dr. Tyrše – mapu najdete tady)

 Výlet vlakem

Cesta z vlakového nádraží do Muzea rekordů a kuriozit trvá 20 minut. Výlet s dětmi tak můžete zpestřit cestou z Tábora nebo Horní Cerekve po kolejích.

Vzdálenosti při cestě automobilem

Jihlava – Pelhřimov 30 min

Praha – Pelhřimov 1,5 h

Brno – Pelhřimov 1,5 h

Tábor – Pelhřimov 45 min

Jindřichův Hradec – Pelhřimov 45 min

České Budějovice – Pelhřimov 1,5 h

Pardubice – Pelhřimov 1,5 h

Hradec Králové – Pelhřimov 2 h

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress