Rekordy a kuriozityZlaté české ručičky

Plány našeho domu byly namalovány v roce 1938. Tehdy dům postavil pan Jaroslav Matějka, městský architekt, jako svou soukromou vilu.

Nová expozice Muzea rekordů a kuriozit nese název Zlaté české ručičky – kytary, housle, mandolíny, vázy, obrazy – vše ze sirek. Přes 80 staveb, 571 871 sirek a 248 344 zápalkových hlaviček 63 310 hodin práce jediného člověka Tomáše Kordy. K vidění jsou i parní stroj ze skla, sochy motorovkou a další nové exponáty – loď ze špejlí, obraz Mona Lisa z rýže (ze 40 000 kousků barvené rýže), největší obraz namalovaný pastelkami (na téma Pelhřimov – město rekordů). Horkou novinkou je 3,5 m vysoký plyšák Kuky.

Součástí expozice je volně přístupná zahrada, která se stává odpočinkovým místem pro školní výlety, ale i rodiny s dětmi. Posedět můžete u obří sochy vyřezané motorovou pilou nebo u největší nerezové kuchyně (polévkový hrnec, čajová konvička, trychtýř). Na zahradě najdete i čtyřjazyčně mluvící Českou knihu rekordů nebo kamennou loď. Je zároveň ideálním místem pro cyklisty, zaparkují tu kola. Se zahradou sousedí dětské hřiště.

 Posezení u nerezové kuchyně

 Posezení u nerezové kuchyně mohou návštěvníci využít i pro konzumaci vlastních potravin a nápojů.

Expozice Zlaté české ručičky je bezbariérová, vozíčkáře svezeme výtahem.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress