Rekordy a kuriozityProcházka Českou knihou rekordů

Máte-li na návštěvu našich expozic dost času, můžete ho věnovat příjemné procházce po stezce nazvané Procházka Českou knihou rekordů, která propojuje  Muzeum rekordů a kuriozit s expozicí nazvanou Zlaté české ručičky.
Přibližně 1 km dlouhý okruh vede přímo centrem města.  Součástí stezky jsou kromě zmíněných expozic tři „mluvící“ tabule, s více než 300 rekordních údajů (i v angličtině a němčině) a  maxi exponáty, které se do vnitřních expozic nevejdou.

U říčky Bělé jistě nepřehlédnete 670 cm dlouhý obří spínací špendlík, před budovou České pošty narazíte na obří poštovní schránku, přímo na Masarykově náměstí na podloubí městského úřadu je k vidění nejmenší jezdecká socha T.G. Masaryka, nad náměstím se tyčí obří turistický rozcestník a ve vchodu do turistického a informačního centra narazíte na obří tužku. Na stezce se zabydlel též 1200 kg vážící šachový pěšec věnovaný českému géniovi Járovi Cimrmanovi jako památka na první aut v dějinách šachu, který tento věhlasný šachista inicioval.

Posedět a třeba spořádat svačinu můžete v zahradě  expozice Zlaté české ručičky, kde je k vidění největší nerezový trychtýř, konvice na čaj o objemu 640 litrů, nebo dřevěné sochy vyřezané motorovou pilou.

Exponáty na stezce nazvané Procházka Českou knihou rekordů

Obří nerezová kuchyněPosezení u obří nerezové kuchyně v zahradě expozice Zlaté české ručičky.

Pelhřimovský pěšec stojící na bodě G12 mezi expozicemi našeho Muzea je vysoký 2,5 m a váží 1 200 kg.

Obří spínací špendlíkObří spínací špendlík u říčky Bělé dosahuje délky 6,7 m a váží 45 kg.

Poštovní schránkaPoštovní schránka o rozměrech 110 x 180 x 132 cm.

Nejvyšší rozcestníkNejvyšší rozcestník na Masarykově náměstí měří 8 metrů.

Obří tužka Obří tužka u vstupu do Turistického informačního centra je dlouhá 5,7 m.

Nejmenší jezdecká socha T.G.M.Nejmenší jezdecká socha T.G.Masaryka o velikosti 9x9x mm zdobí podloubí radnice.

První etapa stezky byla otevřena již v roce 2005 za přispění FONDU VYSOČINY a MĚSTA PELHŘIMOV. Do budoucna by se Procházka Českou knihou rekordů, která z velké části vede po Nábřeží rekordů a kuriozit, mohla stát jednou z dominant města. Plánovaný nový chodník s lavičkami a zejména nočním osvětlením by měl vytvořit prstenec dobře viditelný z hlavního dopravního tahu vedoucího městem. V našich představách je také speciální osvětlení Kamenného mostu, které by mohlo společně s vodou z řeky ve formě vodotrysků, … vytvořit krásné noční efekty. Trasa je navržena tak, aby odhalila návštěvníkům města jeho novou tvář a aby nabídla procházkovou a odpočinkovou zónu také občanům Pelhřimova. S trochou nadsázky by se tato stezka mohla stát lázeňskou promenádičkou v nelázeňském městě Pelhřimově.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress